RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Eksplozja w Skoczowie. Jedna osoba ranna

Publikacja: Niedziela, 6 grudnia (11:29) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Trzynaście osób ewakuowano z kamienicy w Skoczowie na Podbeskidziu, gdzie doszło do eksplozji. Najprawdopodobniej wybuchł gaz. W wypadku poszkodowana została 17-latka. Na szczęście rany okazały się niegroźne i po badaniach dziewczyna opuściła szpital.

Po eksplozji runęła jedna ze ścian w kamienicy. Z budynku ewakuowano 13 osób. Część z nich trafiła do rodzin, część do mieszkań zastępczych. Jutro ma zostać przeprowadzona ekspertyza budowlana i dopiero wtedy zapadnie decyzja, czy i kiedy mieszkańcy wrócą do kamienicy.

Według wstępnych ustaleń, jedna z rodzin korzystała z butli gazowej. Niewykluczone, że była nieszczelna. To ona mogła być przyczyną wybuchu.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: gaz eksplozja

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: