O świcie ekolodzy z około piętnastu krajów rozpoczęli protest w różnych częściach Włoch. Akcja ma przypomnieć, że węgiel jest paliwem produkującym najwięcej gazów cieplarnianych.
Szczyt G8 w L'Aquili rozpoczyna się w środę z udziałem około 30 szefów państw i rządów. Część obrad tego gremium ma być poświęcona ochronie środowiska naturalnego.