Premier Ahmed Szafik powiedział w państwowej telewizji, że nie zapadła jeszcze żadna decyzja. Agencji MENA cytuje jego słowa: "wszystko jest w rękach prezydenta Mubaraka i nie podjęto żadnej decyzji" w sprawie jego ewentualnej dymisji.
Sekretarz generalny Partii Narodowo-Demokratycznej (NDP) Hossam Badrawi powiedział BBC, że byłby zdziwiony, gdyby Mubarak nadal był prezydentem w piątek.