RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Egipt: Polscy turyści czują się lepiej

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Polscy turyści poszkodowani we wczorajszym wypadku autokaru w Egipcie powoli dochodzą do siebie. Życiu żadnego z nich nie zagraża niebezpieczeństwo. W wypadku zginęła 57-letnia kobieta, trzy osoby odniosły ciężkie obrażenia, a sześć lżejsze.

W sumie cztery spośród osób rannych przeszły operacje. 6 osób pozostaje nadal w szpitalu (stan 3 osób nadal określany jest jako poważny ale stabilny), a pozostałych 12 powróciło do swoich hoteli. Biuro podróży zapewnia im możliwość wcześniejszego powrotu do Polski.

Do wypadku, w którym zginęli również dwaj egipscy kierowcy doszło około godziny 6 rano. Jadący z kurortu Szarm-El-Szejk autobus zderzył się z ciężarówką około 30 kilometrów na południe od Suezu.

Wszelkie informacje na temat poszkodowanych udziela organizator wyjazdu, biuro podróży Itaka. Numer telefonu: (077) 44 29 267. Można też dzwonić bezpośrednio do polskiej ambasady w Egipcie: 00 202 7367456, 00 202 7359583 i 00 202 7355414.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: