RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Dziecko zadławiło się smoczkiem. Pielęgniarka oskarżona

Publikacja: Piątek, 30 października (12:30) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Jest akt oskarżenia dla pielęgniarki z łódzkiego szpitala Madurowicza. Kobieta odpowie za to, że noworodek zadławił się smoczkiem. Prokuratura oskarża ją o nieumyślne narażenie życia i zdrowia chłopca. W czerwcu tego roku kobieta, chcąc uspokoić płaczące dziecko, podała mu gumowy smoczek od butelki, czego robić nie wolno.

Bezpośrednio po zdarzeniu stan chłopca był ciężki i wymagał intensywnej terapii. Na szczęście nie doszło do ciężkich następstw zdrowotnych - wyjaśniał rzecznik prokuratury Krzysztof Kopania:

55-letniej kobiecie, która jest doświadczoną pielęgniarką, grozi grzywna lub rok więzienia.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: dziecko

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: