RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Dzieci zachorowały na kolonii w Murzasichlu

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Lekarze ze szpitala w Bochni ustalają na co zachorowały dzieci wypoczywające na kolonii w Murzasichlu koło Zakopanego. Do placówki trafiło 20 dzieci, które były na jednodniowej wycieczce.

Wszystkie skarżyły się na dolegliwości żołądkowe. Na razie nie stwierdzono, by przyczyną kłopotów było zatrucie pokarmowe. Takie sytuacje mają miejsce, bo dzieci przyjeżdżające z miejscowości miejskich, gdzie woda jest chemicznie ulepszana, mają później kontakt z wodą naturalną. Wtedy występują objawy nieżytu żołądkowo-jelitowego. Być może to jest to - uspokaja Adam Radko z zakopiańskiego Sanepidu:

Na wszelki wypadek jednak miejsce, gdzie dzieci wypoczywały jest w tej chwili kontrolowane.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: dziecko

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: