Film został nagrany telefonem komórkowym w Indonezji. Widać na nim dwie małe dziewczynki, które nieświadome zagrożenia, bawią się "ujeżdżając" gigantycznego pyton.
Na filmie nie widać osoby, która go nagrywa. W pobliżu nie widać też innej dorosłej osoby, która czuwałaby nad bezpieczeństwem dzieci.
Pyton nie jest jadowitym wężem, mimo to jest śmiertelnie groźny dla człowieka. Owija się wokół swojej ofiary, przydusza, a następnie otwiera swoje olbrzymie szczęki i połyka. Ten na filmie jest tak wielki, że mógłby połknąć dorosłego człowieka w całości.
(j.)