Kierowcami pojazdów pełnych nielegalnego towaru okazały się cztery młode kobiety w wieku od 23 do 34 lat, mieszkanki województwa śląskiego. Kobiety zostały zatrzymane. Wraz z nimi zatrzymano także dwóch mężczyzn - wyjaśnia Cezary Zaborski ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej:
Kobiety za przewóz kontrabandy miały dostać po 500 złotych.