Platforma Obywatelska przygotowała niecodzienny spot, którego główną bohaterką jest premier Ewa Kopacz. Szefową rządu wspominają mieszkańcy Szydłowca, gdzie przez lata pracowała ona jako lekarka. Nagranie jako pierwszy opublikował portal 300POLITYKA.

W 30-sekundowym spocie pojawia się 5 kobiet. Wspominają one czasy, gdy Ewa Kopacz mieszkała i pracowała jako lekarka w Szydłowcu.

Drzwi u niej się nie zamykały - mówi jedna z kobiet. Jak była tylko w domu, to pomagała ludziom - dodaje inna. U niej była taka cecha odwagi, szybkiej reakcji - zauważa kolejna. Jak pisze 300POLITYKA, na końcu wypowiada się pielęgniarka, która pracowała z Ewą Kopacz jako lekarzem. Trudno opisać jej 30-letnią pracę, bo ona dużo zrobiła - mówi łamiącym się głosem i ze łzami w oczach. Po niej na ekranie pojawia się plansza: "Słucham, rozumiem, pomagam" ze zdjęciem i podpisem Ewy Kopacz.

Nagranie, które od środowego wieczora ma być emitowane w telewizjach, wywołało żywiołową reakcję internautów. "Nowy spot Ewy Kopacz mnie przekonał. Trzeba jej dać wrócić do zawodu" - napisała na Twitterze słynna blogerka Kataryna.

(MN)