Od początku kwietnia wydatki na olej napędowy w Przedsiębiorstwie Komunikacji Autobusowej w Gdyni wzrosły o ponad 3 procent. Uśredniając jest to o 25 tys. zł więcej miesięcznie - mówi przedstawiciel przewoźnika.
Na razie nikt w Gdyni nie mówi o podwyżce cen biletów, ale nie jest to wykluczone. Firmom komunikacyjnym zmniejszają się teraz wydatki, np. na ogrzewanie, więc mają one z czego płacić za droższe paliwo. Jeśli jednak ceny oleju napędowego będą nadal wzrastać i nie będzie już na czym oszczędzać, przewoźnicy podniosą ceny biletów.