RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Drogie paliwo, droższe bilety?

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Na światowych giełdach ceny ropy naftowej ciągle rosną. Za baryłkę trzeba było wczoraj płacić ponad 72 dolary. Czy drożejące paliwo wkrótce spowoduje, że wzrosną ceny biletów komunikacji miejskich w Polsce?

Od początku kwietnia wydatki na olej napędowy w Przedsiębiorstwie Komunikacji Autobusowej w Gdyni wzrosły o ponad 3 procent. Uśredniając jest to o 25 tys. zł więcej miesięcznie - mówi przedstawiciel przewoźnika.

Na razie nikt w Gdyni nie mówi o podwyżce cen biletów, ale nie jest to wykluczone. Firmom komunikacyjnym zmniejszają się teraz wydatki, np. na ogrzewanie, więc mają one z czego płacić za droższe paliwo. Jeśli jednak ceny oleju napędowego będą nadal wzrastać i nie będzie już na czym oszczędzać, przewoźnicy podniosą ceny biletów.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: