RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Dramatyczny apel o krew

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Brakuje krwi w stacja krwiodawstwa w całym kraju. Z tego powodu przesuwane muszą być planowe operacje i zabiegi. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie apeluje do wszystkich zdrowych osób w wieku od 18 do 65 lat o oddawanie krwi.

Głównie brakuje krwi grupy Rh minus, ale potrzebujemy każdej krwi, bo we wszystkich grupach mamy niedobór – podkreśla dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie Dariusz Piotrowski.

Osoba, która chce oddać krew, musi przyjść do punktu poboru z dowodem tożsamości ze zdjęciem. W stolicy krew można oddawać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na ul. Saskiej, w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu, w Instytucie Kardiologii w Aninie, na Nowogrodzkiej 59 i w szpitalu Bielańskim.

Na stronie są także rozpisane z miesięcznym wyprzedzeniem miejsca, w których w poszczególne dni będzie można oddawać krew.

A krwi brakuje nie tylko w Polsce, ale także w Europie.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: