RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Dramatycznie brakuje pielęgniarek

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Szpitale będą zmuszone zamykać swoje oddziały! W Polsce dramatycznie brakuje pielęgniarek. Jak pisze „Dziennik”, w przyszłym roku na emeryturę odejdzie 28 tysięcy sióstr, czyli co dziesiąta. Nie zastąpią ich młodsze koleżanki, bo wolą wyjechać za granicę.

W tej chwili blisko 30 tys. pracujących pielęgniarek to kobiety powyżej 50. roku życia, a sióstr poniżej trzydziestki jest niespełna 7 tysięcy.

W latach 2001-2004 szkoły pielęgniarskie opuściło ok. 4,5 tys. absolwentek. Wiele z nich w ogóle nie podjęło pracy w zawodzie. Emigracja polskich pielęgniarek rośnie z roku na rok. I to w tempie lawinowym. Szacuje się, że za granicą pracuje już ponad 6 tys. polskich sióstr.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: