RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Dolny Śląsk: Utonęły dwie 15-latki

Publikacja: Wtorek, 20 czerwca (14:27) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Dwie 15-letnie uczennice utonęły na niestrzeżonym kąpielisku w Olszynie na Dolnym Śląsku. Nastolatki prawdopodobnie zamiast pójść do szkoły, wybrały się ze znajomymi nad wodę.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że w trakcie kąpieli jedna z uczennic zaczęła tonąć. Koleżanka próbowała jej pomóc i obie zniknęły pod wodą. Dziewczęta próbowali z kolei ratować także ich koledzy. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, policję i straż pożarną.

Policjantom udało się wyciągnąć na brzeg jedną z dziewczynek. Niestety mimo podjętej próby reanimacji; 15-latka zmarła. Trwają poszukiwania ciała drugiej nastolatki.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: