RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Dolny Śląsk: 14-latek chory na sepsę

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Do dolnośląskiego centrum pediatrycznego trafił 14-letni chłopiec, u którego stwierdzono sepsę. Jest na oddziale intensywnej terapii. Ale - jak zapewniają lekarze - po zastosowaniu silnej kuracji antybiotykowej jego stan się poprawia.

Przyczyną sepsy u 14-letniego gimnazjalisty są - jak dowiedziała się nasz reporterka Barbara Zielińska – meningokoki, bakterie zwane również dwoinkami zapalenia opon mózgowych.

Szczególnie narażone na zachorowanie są dzieci do 5. roku życia oraz młodzież w wieku 14-19 lat. Choroba rozprzestrzenia się drogą kropelkową, albo przez bezpośredni kontakt, np. picie ze wspólnego naczynia. Charakterystyczne objawy zakażeń meningokokowych to ból głowy i kończyn, wymioty, utrata apetytu, sztywność karku i drobne wybroczyny.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Dalsza część artykułu pod materiałem video: