RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Dodatkowe siły NATO w Afganistanie

Publikacja: Czwartek, 6 października (09:13) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

10 tysięcy dodatkowych żołnierzy wyśle do Afganistanu NATO - ujawnił sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego Jaap de Hoop Scheffer. W ten sposób NATO podwoi liczbę swoich sił w tym kraju.

Dodatkowe siły mają pochodzić z Wielkiej Brytanii, Kanady i Holandii. W grę nie wchodzą polskie oddziały – dowiedzieliśmy się w resorcie obrony w Warszawie. Polski rząd planuje jednak znaczne zwiększenie kontyngentu w Afganistanie; za dwa lata razem a Niemcami i Duńczykami Polska przejmie dowództwo nad natowską misją w Afganistanie.

Źródło: brak

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: