RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Dobrowolnie zgłosili się do prokuratury ws. korupcji w polskiej piłce

Autor: Publikacja: Wtorek, 18 sierpnia (16:00) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Pięciu świadków zgłosiło się do wrocławskiej prokuratury w związku ze śledztwem w sprawie korupcji w futbolu - dowiedziała się reporterka RMF FM Barbara Zielińska. Ponieważ osoby te zgłosiły się dobrowolnie, śledczy nie ujawnią ich danych.

Zatrzymany we wtorek były trzecioligowy trener Sławomir M. usłyszał zarzut korupcji dotyczący jednego trzecioligowego meczu. Podejrzanego objęto dozorem policyjnym.

Śledztwo w sprawie korupcji w futbolu toczy się od maja 2005 r. Do tej pory prokuratura postawiła zarzuty ok. 250 osobom: sędziom, m.in. znanemu polskiemu arbitrowi Grzegorzowi G., trenerom, m.in. byłemu selekcjonerowi drużyny narodowej Januszowi W., oraz byłemu reprezentantowi kraju, a później trenerowi Dariuszowi W., piłkarzom, np. byłemu kapitanowi Lecha Poznań Piotrowi R., a także obserwatorom i działaczom piłkarskim, m.in. szefowi szkolenia sędziów PZPN Stanisławowi Ż.

3 kwietnia wrocławski sąd okręgowy skazał na cztery lata więzienia byłego prezesa Arki Gdynia Jacka Milewskiego, a działacza piłkarskiego Ryszarda Forbricha, pseud. Fryzjer, na 3,5 roku.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: CBA korupcja

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: