RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Do święcenia... na koniach

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

​12 jeźdźców na koniach wyrusza ze stadniny w Mysłowicach-Dziećkowicach, żeby w pobliskim kościele poświęcić pokarmy. Uroczystość ma niezwykłą i nietypową oprawę.

Wszyscy w stadninie pracują od wczesnego ranka. Kilka pań do kościoła wybrało się w odświętnych sukniach.

Podróż do kościoła zajmuje tej niezwykłej procesji około pół godziny. 

(az)

Źródło: RMF FM
Tagi: Wielkanoc

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: