Na Śląsku uszkodzonych było kilkadziesiąt stacji średniego napięcia. Światła nie mieli mieszkańcy powiatu zawierciańskiego. Najgorzej było w okolicach Szczekocin, Kotowic i Kroczyc. Kłopoty z elektrycznością dotknęły początkowo aż trzech tysięcy domów.
Do śląskich domów wrócił prąd
Mieszkańcy północnej części województwa śląskiego mają już prąd. Jak informuje reporter RMF FM, energetycy usunęli wszystkie awarie. Przez dwa dni energii elektrycznej pozbawionych było ponad tysiąc domów w okolicach miejscowości Szczekociny. Linie pozrywały obciążone ciężkim, mokrym śniegiem gałęzie.