RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Do śląskich domów wrócił prąd

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Mieszkańcy północnej części województwa śląskiego mają już prąd. Jak informuje reporter RMF FM, energetycy usunęli wszystkie awarie. Przez dwa dni energii elektrycznej pozbawionych było ponad tysiąc domów w okolicach miejscowości Szczekociny. Linie pozrywały obciążone ciężkim, mokrym śniegiem gałęzie.

Na Śląsku uszkodzonych było kilkadziesiąt stacji średniego napięcia. Światła nie mieli mieszkańcy powiatu zawierciańskiego. Najgorzej było w okolicach Szczekocin, Kotowic i Kroczyc. Kłopoty z elektrycznością dotknęły początkowo aż trzech tysięcy domów.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: