RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Do centrum Sztokholmu za opłatą

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Kierowcy chcący wjechać do centrum Sztokholmu muszą od dziś uiszczać specjalną opłatę. Władze miasta rozpoczęły siedmiomiesięczny program, którego zadaniem jest ograniczenie ruchu i zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza w szwedzkiej stolicy.

W zależności od pory dnia, kierowcy wjeżdżający i wyjeżdżający z centrum miasta, będą musieli płacić - w przeliczeniu - od jednego do nieco ponad dwóch euro. Opłaty będą obowiązywać w tygodniu od godziny 6.30 do 18.30. Podobne opłaty, mające na celu odciążenie centrum, wprowadziły już między innymi Londyn, Singapur i Oslo.

Źródło: brak

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: