RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Dłuższy żywot teleskopu Hubble'a

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Amerykańska agencja kosmiczna NASA wyśle misję naprawczą do teleskopu Hubble'a, by przedłużyć jego żywot o kolejnych kilka lat. Poprzednią misję odwołano po katastrofie promu Columbia w 2003 roku. Ta, którą zaplanowano dzisiaj, mogłaby się odbyć na początku 2008 roku.

Teleskop Kosmiczny Hubble'a został wysłany na orbitę okołoziemską w roku 1990. To satelitarne obserwatorium astronomiczne do badań w zakresie światła widzialnego, promieniowania nadfioletowego i w bliskiej podczerwieni.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: