RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Discovery wraca na Ziemię

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Amerykański prom Discovery z siedmioma astronautami na pokładzie odcumował od Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i wraca na Ziemię. W Cape Canaveral na Florydzie spodziewany jest pojutrze wieczorem.

Chodźmy już lepiej, bo w końcu pozostaniemy tu na dobre – żartował dowódca Discovery Mark Polansky przed wejściem do tunelu łączącego oba statki kosmiczne.

To był niezwykły czas i naprawdę ciężko mi odjeżdżać – powiedział niemiecki astronauta Thomas Reiter, który na ISS spędził ostatnie pół roku. Jego miejsce zajęła 41-letnia amerykańska debiutantka kosmiczna Sunita "Suni" Williams.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: