RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Dell przestanie inwestować w Łodzi?

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Władze amerykańskiego koncernu komputerowego Dell zastanawiają się nad wycofaniem się z inwestowania w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej - pisze "Gazeta Prawna". Nabywcą łódzkiej fabryki może być singapurska firma Flextronics. Dell nie potwierdza tej informacji.

Powodem takiej decyzji może być fakt, że Dell nie otrzymał nawet złotówki z wynegocjowanej z polskim rządem pomocy publicznej.

Gotowy projekt umowy zatwierdzającej pomoc dla Della leży od roku w Komisji Europejskiej, która musi wyrazić zgodę na udzielenie wsparcia finansowego zagranicznemu koncernowi w zamian za utworzenie nowych miejsc pracy.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Tagi: Łódź

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: