RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

DEBATA: Medycyna w czasach pandemii. Co mówią eksperci?

Aktualizacja: Poniedziałek, 23 marca (12:00)

Branża medyczna stanęła przed ogromnym wyzwaniem. Lekarze muszą walczyć z nieznanym dotąd wirusem, który opanował świat, a pacjenci zastanawiają się, czy kadra medyczna odpowie na ich bieżące potrzeby. Jak pracownicy medyczni radzą sobie z epidemią? Jakie doświadczenia wynikają z działań chińskich, włoskich i brytyjskich? Czego powinniśmy się wystrzegać? Obejrzyj debatę z udziałem ekspertów.

Podczas spotkania eksperci opowiadali, jak obecnie wygląda sytuacja w branży medycznej. Rozmawialiśmy o tym, jak pandemia wpłynie na przyszłość medycyny - przedstawimy prognozy dla szpitali i przychodni.

W debacie wzięli udział:

  • dr n. med. Joanna Heyman-Salvade - polska kardiolożka pracująca we Włoszech
  • prof. dr hab. n. med. Zbigniew Gaciong - Warszawski Uniwersytet Medyczny
  • dr n. med. Jerzy Friediger - Dyrektor Szpitala im. S. Żeromskiego w Krakowie
  • prof. dr hab. med. Tomasz Grodzicki - Prorektor ds. Collegium Medicum, Uniwersytet Jagielloński

Dyskusję moderował Dyrektor Informacji RMF FM Marek Balawajder.

Źródło: RMF FM
Dalsza część artykułu pod materiałem video: