Miasto już dwukrotnie stanęło do przetargu na sieci WiMAX na terenie Warszawy. Warszawa jest na tyle lukratywnym rynkiem, że już dawno operatorzy te częstotliwości rozdzielili między sobą - wyjaśnia reporterowi RMF FM Jacek Strzałkowski z Urzędu Komunikacji Elektronicznej:
W tej sytuacji jedynym wyjściem jest porozumienie władz stolicy z władzami powiatów i wspólne staranie o częstotliwości nie tylko dla miasta, ale dla całego regionu. Jednak ten scenariusz jest na razie tylko na etapie planowania.
Zamiast Warszawy podłączonej do sieci, urzędnicy zaplątali się w sieć niekompetencji.