RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Dał prowadzić pijanemu, stracił auto

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Właściciel samochodu stracił swoje auto, bo pozwolił, by prowadził je jego pijany kolega. Samochód zajęła i zabezpieczyła na poczet ewentualnej grzywny policja z Głogowa na Dolnym Śląsku.

Kiedy policja zatrzymała samochód do kontroli, okazało się, że prowadzący je ma w wydychanym powietrzu blisko 2,30 promila alkoholu. Właściciel pojazdu siedział obok i był trzeźwy.

29-kierowca odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwym, 25-letni właściciel – za pomocnictwo w tym przestępstwie. Obu mężczyznom grozi grzywna i do 2 lat więzienia.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: