RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Czysta woda w Pleszewie

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Woda ze skażonego ujęcia w Pleszewie jest już czysta – dowiedział się reporter RMF FM. Najświeższe wyniki badań służb sanitarnych nie oznaczają jednak, że mieszkańcy tego wielkopolskiego miasta mogą już odkręcić krany.

Mieszkańcy Pleszewa wciąż muszą korzystać z wody z beczkowozów. Tak będzie do czasu aż wynik badań wykażą, że cała miejska sieć wodociągowa jest wolna od bakterii coli.

Pleszewianie nie korzystają z bieżącej wody od poniedziałku, 19 marca.

Sprawą skażenia bakterią coli ujęcia wody w Pleszewie zajęła się policja na wniosek prokuratury. Śledztwo dotyczy zanieczyszczenia wody, które może zagrażać życiu lub zdrowiu wielu osób.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: