RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Częstochowa: Trzy osoby zatruły się czadem

Publikacja: Niedziela, 27 grudnia (10:28) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Trzy osoby z objawami zatrucia tlenkiem węgla trafiły do szpitala w Częstochowie. Czad zaczął ulatniać się w ich mieszkaniu w nocy z powodu nieszczelnych przewodów kominowych.

Straż pożarna przypomina tymczasem, że nieprawidłowo używane urządzenia grzewcze, wadliwa instalacja, a do tego słaba wentylacja to główne przyczyny pożarów, do których dochodzi szczególnie podczas mrozów.

Z kolei zła wentylacja mieszkań i niedrożność przewodów dymowych i spalinowych są najczęstszymi przyczynami zatrucia tlenkiem węgla. Należy więc pamiętać o regularnych przeglądach instalacji, odprowadzających dym lub spaliny. Czad jest gazem szczególnie niebezpiecznym - bezwonnym i bezbarwnym.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: