RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Czeski rząd podaje się do dymisji

Publikacja: Środa, 16 sierpnia (07:51) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Czeski rząd pod przewodnictwem premiera Jirziego Paroubka dziś podaje się do dymisji. Paroubek zaproponuje prawicy misję utworzenia rządu mniejszościowego. Centroprawica ma połowę miejsc w Izbie Poselskiej - drugą połowę zdobyli socjaldemokraci i komuniści.

Mandat rządu mniejszościowego ma trwać najwyżej 2 lata. W takiej sytuacji wybory do Izby Poselskiej mogłyby odbyć się wcześniej niż wskazuje kalendarz wyborczy, bo już w 2008 roku.

Kryzys polityczny w Czechach spowodowany jest patowym rozstrzygnięciem czerwcowych wyborów do Izby Poselskiej. Mandatami dokładnie po połowie podzieliły się dwa przeciwne bloki partii.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: