RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Czeka nas podatek węglowy?

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Minister środowiska będzie namawiał rząd, by rozważyć w Polsce wprowadzenie "podatku węglowego" - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza". Wbrew mylącej nazwie, podatek ten dotyczy paliw używanych w transporcie i w elektroenergetyce. Obowiązuje w ośmiu krajach Unii Europejskiej.

To jest genialny, prosty mechanizm, żeby mieć więcej pieniędzy na ograniczenie emisji CO2, także w sektorze transportowym - twierdzi minister Maciej Nowicki. Konsument zaczyna płacić za zanieczyszczenie, które osobiście powoduje. I dlatego taki podatek jest uważany za rozwiązanie społecznie sprawiedliwe.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: