W zeszłym tygodniu Waszyngton wysłał władzom w Pradze oficjalną notę z prośbą o umieszczenie radaru tarczy w bazie wojskowej w Jincach niedaleko Pragi. Druga część systemu - wyrzutnie rakiet przechwytujących - miałyby zostać zainstalowane w Polsce.
Czechy: Nie będzie referendum ws. tarczy
Premier Czech wyklucza rozpisanie referendum w sprawie budowy bazy radarowej amerykańskiej tarczy antyrakietowej. Jak powiedział Mirek Topolanek, decyzję w sprawie budowy podejmie parlament.