Zdaniem Macieja Kotarskiego z Wojewódzkiego Inspektoratu Budowlanego w Olsztynie zagrożeniem są pewne zaniedbania dotyczące utrzymania obiektów, brak ich konserwacji. Właściciele budynków powinni sami przeprowadzać kontrolę swych budynków.
Niektóre elementy, które ulegają jakimś dziwnym odkształceniom można w porę zauważyć i zawiadomić właściwe służby. Warto więc chociażby obejść budynek dookoła. Tak dla własnego bezpieczeństwa - komentuje inspektor.