RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Cukrzycy nie wolno się bać

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Cukrzycę wykrywa się na świecie co pięć sekund. W Polsce chorych jest ponad dwa i pół miliona osób. W ten weekend w Warszawie - z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą, który przypadł 14 listopada - można bezpłatnie zmierzyć poziom cukru i skorzystać z porady dietetyka.

Nasza reporterka przekonała się jednak, że zainteresowanie warszawiaków jest raczej znikome…

Można to jednak nadrobić. Zbadać się będzie można także w niedzielę, między innymi na warszawskiej Starówce.

Z myślą o dzieciach chorych na cukrzycę stworzono we Wrocławiu specjalne przedszkole. Uczęszcza do niego dwadzieścioro maluchów. Mogą tam liczyć na pomoc odpowiednio przeszkolonych opiekunów. Założyciele przedszkola sami mają cukrzycę i doskonale wiedzą, że tej choroby nie trzeba się bać. Placówkę odwiedził reporter RMF FM Maciej Stopczyk:

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: