RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Coraz bliżej święta, więcej pracy dla handlowców

Publikacja: Poniedziałek, 17 marca (18:51) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Właściciele super- i hipermarketów pod lupą inspektorów pracy. Inspektorzy z Wrocławia weszli dzisiaj do kilku sklepów, by sprawdzić czy w przedświątecznym, gorącym dla handlowców okresie, pracownicy nie są zmuszani do pracy ponad siły.

Mimo że sprzedawca spodziewa się naszej kontroli, przed świętami zawsze jest gorzej niż lepiej. Presja zakupów przedświątecznych u pracodawców powoduje to, że ci pracownicy są zmuszani do pracy w większym wymiarze, w nadgodzinach. Tego raczej nie da się ukryć - mówi Agata Kostyk-Lewandowska z Państwowej Inspekcji Pracy.

Pracodawcę, który łamie przepisy, można ukarać mandatem do 5 tysięcy złotych. Kontrole potrwają do końca tygodnia.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: