RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Co z restytucją mienia żydowskiego?

Publikacja: Czwartek, 31 sierpnia (06:55) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Żydzi amerykańscy, starający się o odzyskanie swego mienia w Polsce w sądach w USA, zrezygnowali z wniesienia do Sądu Najwyższego odwołania od niekorzystnych dla siebie orzeczeń sądów niższych instancji.

To informacja przekazana przez biuro Kongresu Polonii Amerykańskiej w Waszyngtonie. Tym samym jedyną drogą restytucji indywidualnego mienia żydowskiego przejętego po II wojnie światowej przez rząd PRL może być ewentualne wniesienie pozwu w sądzie w Polsce, albo uregulowanie sprawy w specjalnej ustawie sejmowej. Projektem takiej ustawy Sejm zajmie się na początku września.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: