Co oni robili w Iraku? Czy aktywnie pomagali Amerykanom w zdobywaniu informacji na temat miejsc, które można zbombardować? Jeżeli tak, to jest to uczestnictwo w wojnie - mówi telewizji ZDF Renate Künast, przewodnicząca klubu parlamentarnego Zielonych.
Parlamentarzyści, z wyjątkiem członków koalicji, żądają jawnej dyskusji na temat ewentualnego udziału niemieckiego wywiadu w wojnie w Iraku. W tym celu zostanie powołana specjalna komisja, która ma sprawdzić, czy niemiecki wywiad działał w Iraku na własną rękę, czy też o całej sprawie wiedział rząd Gerharda Schrödera.