Jedenaście i trzy dziesiąte procent - takie mamy w Polsce bezrobocie. Dane opublikował dziś Główny Urząd Statystyczny. Powolny, ale stały spadek bezrobocia to dobra okazja by przyjrzeć się tym, którzy z bezrobociem walczą... czyli urzędnikom z urzędów pracy. Czy siedzą tylko za biurkami ?

CI KTÓRZY SIEDZĄ ZA BIURKAMI ZAUJMUJĄ SIĘ REJESTRACJĄ BEZROBOTNYCH I OBSŁUGĄ ZASIŁKÓW. TO OSOBY TAK ZWANEGO PIERWSZEGO KONTAKTU. CI URZĘDNICY WBREW POZOROM MAJĄ DOŚĆ TRUDNĄ PRACE, BO TO BEZPOŚREDNIO DO NICH BEZROBOTNI KIERUJĄ SWOJE ŻALE I TO NA NICH WYŁADOWUJĄ NEGATYWNE EMOCJE. NA TYCH STANOWISKACH SPRAWDZAJĄ SIĘ TYLKO WYJĄTKOWO SPOKOJNE I CIERPLIWE OSOBY.

DRUGA GRUPA URZĘDNIKÓW TO DORADCY I POŚREDNICY...ONI PRACUJĄ JUŻ W TERENIE. SPOTYKAJĄ SIĘ Z WŁAŚCICIELAMI FIRM, ZBIERAJĄ OFERTY I POLECAJĄ PRACODAWCOM KONKRETNE OSOBY. NA WARMII I MAZURACH Z BEZROBOCIEM WALCZY CAŁA WYDAWAĆ BY SIĘ MOGŁO POTĘŻNA ARMIA URZĘDNIKÓW BO TO AŻ 800 OSÓB. JEŚLI MAMY TO PRZELICZYĆ NA LICZBĘ BEZROBOTNYCH WYGLĄDA TO JEDNAK ZUPEŁNIE INACZEJ...BO 125CIU OSOSOBOM POSZUKUJĄCYM PRACY POMOGA TYLKO JEDEN URZĘDNIK.