RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

"Co dwie godziny na drogach ginie człowiek"

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

"Tatusiu - gdzie jesteś? Co dwie godziny na naszych drogach ginie człowiek". Billboardy z takim hasłem przedstawiające dziewczynkę idącą cmentarną aleją mają dać do myślenia zmotoryzowanym w Lublinie.

Kierowcy przyznają, że billboardy są brutalne, ale każdy sposób jest dobry, by zmusić użytkowników dróg do myślenia. Z tym, co dzieje się na naszych drogach, trzeba walczyć. I to w każdy możliwy sposób - mówią. Organizatorzy kampanii chcą trafić do kierowców w każdym wieku i pobudzić ich wyobraźnię.

Śmierć osoby, która ginie w wypadku, dla samej osoby jest już nieistotna. Konsekwencje ponoszą najbliżsi - podkreśla Mariusz Cieślak z lubelskiej drogówki. Posłuchaj relacji reportera RMF FM Krzysztofa Kota:

W ciągu trzech kwartałów tego roku na lubelskich drogach doszło już do 1152 wypadków, w których poniosło śmierć 214 osób, a 2026 zostało rannych. 35 proc. wszystkich poszkodowanych, to ofiary kierowców w wieku 18–24 lata.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: