RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Co dalej z oscypkiem?

Publikacja: Wtorek, 20 lutego (16:48) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Komisja Europejska oficjalnie nie otrzymała jeszcze informacji o słowackiej propozycji porozumienia się z Polską w sprawie oscypka. Na razie Komisja analizuje, czy weto Słowacji jest do przyjęcia.

Jeżeli KE uzna weto za zasadne, wówczas Polska i Słowacja będą miały pół roku na dogadanie się w tej sprawie. Jeżeli nie uda się porozumieć, wówczas rozstrzygać będzie Bruksela.

Unia przyznaje, że Bratysława już niemal rok temu zgłosiła wniosek o przyznanie nazwy chronionej dla własnego sera „osztiepoka”. Nieoficjalnie przedstawiciele Komisji mówią, że trudno będzie przyznać nazwy chronione i oscypkowi i osztiepokowi jeśli jest to taki sam ser.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: