RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Ciąg dalszy przygód Humbaka

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Bałtycki wieloryb jest nadzwyczaj aktywny. Od kilku dni głośno jest o jego wędrówce. Młody dwunastometrowy Humbak najpierw pokazał się w Darłówku, później w Rowach. Wczoraj widziany był w Orzechowie koło Ustki. Dzisiaj pojawił się w okolicach Kuźnicy na Półwyspie Helskim.

Pracownicy stacji morskiej na Helu podkreślają, ze wieloryb przemieszcza się bardzo szybko. Po południu wypłynęli na półwysep, aby czekać na niego na wschodniej trasie jego wędrówki.

Jednocześnie szukamy turystów, którzy zrobili mu zdjęcia w Kuźnicy - apeluje dr Krzysztof Skóra, szef stacji morskiej UG w Helu. Zdjęcia wysyłajcie na internet@rmf.fm, a o wyprawie w poszukiwaniu Humbaka słuchajcie w Faktach RMF FM.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: