RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Chcieli sprzedać skarb, pójdą do więzienia

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Półtora roku i rok więzienia – takie wyroki wymierzył olsztyński sąd dwóm mieszkańcom Torunia, którzy próbowali sprzedać elementy skarbu średzkiego, zwanego Skarbem Tysiąclecia.

Mężczyzn zatrzymano w kwietniu ubiegłego roku w sklepie ze starociami. Ryszard K. miał w kieszeni fragment złotej korony z XIV wieku.

Przed sądem jeden z oskarżonych bronił się, że chciał tylko ustalić wartość kupionych przez niego wcześniej części skarbu.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Dalsza część artykułu pod materiałem video: