Póki co żadnych kolizji nie było, ale zdaniem kierowców obserwujących ruch samochodowy, to tylko kwestia czasu, ponieważ wiele osób jeździ „na pamięć”:
Skrzyżowania równorzędne wprowadzono, aby poprawić bezpieczeństwo w centrum miasta. Badania pokazały, że kierowcy dojeżdżając do takiego miejsca jadą wolniej i częściej rozglądają się. W Krakowie dochodzi jeszcze efekt estetyczny, ponieważ zlikwidowano 200 znaków „ustąp pierwszeństwa przejazdu”, które zasłaniały zabytki.