Potrzebujesz wpisu do księgi wieczystej albo zaświadczenia o firmie z Krajowego Rejestru Sądowego ? Pośpiesz się, bo przez 3 dni, od najbliższego poniedziałku do środy Centralne Rejestry Sądowe nie będą działać. To Ministerstwo Sprawiedliwości przenosi bazy danych do nowych komputerów, wprowadza też aktualne oprogramowanie.

Wnioski o wpisy, bądź zaświadczenia można składać w czwartek i piątek i wtedy potrzebne dokumenty powinny zostać wydane - tak jak do tej pory - praktycznie od ręki. W poniedziałek też będzie można składać wnioski. Będą one przyjmowane tak jak dotychczas, tylko ich realizacja, czyli wydawanie żądanych zaświadczeń zacznie się od czwartku. O ile przenosimy komputerów i oprogramowania skończą się tak jak planowano, w środę po południu.

Kto zostanie odcięty od zaświaczeń z Krajowych Rejestrów Sądowych ? Tłumaczy Maciej Kujawski z Ministerstwa Sprawiedliwości

Niektóre sądy natomiast informują, że przez trzy dni ich wydziały Ksiąg Wieczystych będą nieczynne. Mam złą wiadomość dla pracowników sądów, którzy myśleli że będą mieli wolne. Wydziały powinny przyjmować wnioski, tylko ich wydawanie ma się zacząć w czwartek. Sprawa dotyczy tych wszystkich, którzy potrzebują zaświadczenia z KRS, wpisu do Księgi Wieczystej lub ustanowienia zastawu np. na samochodzie lub nieruchomości.