RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Cena benzyny znowu w górę

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Akcyza na benzynę wzrośnie od przyszłego roku; już teraz jednak z każdym dniem cena paliwa jest wyższa o kilka groszy. Od dziś podnoszą ją PKN Orlen i Grupa Lotos. Powód ten sam co zwykle - wzrost notowań ropy naftowej na światowych rynkach.

Tyle, że tam ceny zaczęły spadać wraz z zapowiedzią prezydenta Busha rozpoczęcia śledztwa w sprawie manipulacji cenami benzyny: Oczekujemy, że amerykańscy konsumenci będą traktowani uczciwie - mówił Bush i zdecydował, że na razie na rynek popłynie więcej benzyny - tej, która miała być przeznaczona na rezerwy strategiczne.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: