RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Celnicy z gangu przemytników zatrzymani

Publikacja: Czwartek, 13 kwietnia (14:25) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Policjanci z nowosądeckiego CBŚ aresztowali czterech celników zaniżających wartość aut na granicy. Według policji, narazili Skarb Państwa na co najmniej 5 milionów złotych strat. Grozi im kara do lat 8 lat więzienia.

Celnicy współpracowali z biegłymi, którzy potwierdzali rzekome uszkodzenia aut, przez co ich wycena na granicy mogła być zaniżana.

Mężczyznom przedstawiono zarzuty poświadczania nieprawdy w dokumentach oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw skarbowych.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: