Nowy kierownik schroniska dziś zaczyna pracę. Tomasz Ćwikowski z Urzędu Miejskiego w Białymstoku zapewnia, że na razie prezydent podpisał z nim umowę na trzy miesiące: Urząd nie miał wyjścia. Był to de facto jedyny kandydat przygotowany do objęcia tego stanowiska. W świetle prawa ten człowiek jest po prostu niewinny.
Zdaniem obrońców praw zwierząt, nowy kierownik jeszcze bardziej pogorszy wizerunek białostockiego schroniska: Jest mnóstwo lepszych kandydatów, którzy przede wszystkim są związani chociażby ze stowarzyszeniami, organizacjami które chronią praw zwierząt. Widać jednak, że takie osoby nie są wygodne dla władz miasta -przekonuje Rafał Kosno z federacji Zielonych.