Policjanci CBŚP z Białegostoku zlikwidowali ukrytą w lesie dziuplę samochodową, w której znaleźli części i podzespoły pochodzące z luksusowych samochodów skradzionych w Wielkiej Brytanii. Zatrzymano mężczyznę, któremu w Prokuraturze Rejonowej w Białymstoku przedstawiono zarzuty paserstwa. Chodzi o dziesięć samochodów, których wartość policja szacuje na 2 mln zł

Na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd zastosował wobec zatrzymanego tymczasowy areszt na 3 miesiące. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Białymstoku.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy CBŚP, do dziupli ukrytej w lesie w woj. podlaskim wjeżdżały luksusowe auta, pochodzące z kradzieży na terenie Wielkiej Brytanii.

Śledczy znaleźli w dziupli mnóstwo części i podzespołów pochodzących głównie z mercedesów, ale były tam także elementy od audi, bmw i forda. Jak się okazało, były to w większości nowe samochody, a najstarsze auto, którego elementy znaleziono w dziupli, było sześcioletnie - relacjonowała rzeczniczka prasowa CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz. Po usunięciu cech identyfikacyjnych były one demontowane na części i sprzedawane, m.in. za pośrednictwem portali internetowych - dodała.  
 Jak tłumaczyła Jurkiewicz, dzięki współpracy ze specjalistami z dziedziny identyfikacji pojazdów Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie udało się ustalić numery identyfikacyjne siedmiu mercedesów, audi, bmw oraz forda.

Sprawa ma charakter rozwojowy i śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań - powiedziała Jurkiewicz.


Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(MN)