RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

CBŚ łamało prawo podsłuchując? Prokuratura bada sprawę

Publikacja: Wtorek, 29 lipca (14:43) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Prokuratura w Zielonej Górze bada sprawę domniemanych nieprawidłowości w stosowaniu podsłuchów przez Centralne Biuro Śledcze. Wniosek do prokuratury skierował w tej sprawie komendant główny policji. To wynik kilkumiesięcznej kontroli.

Kontrola dotyczyła okresu, gdy komendantem głównym policji był Konrad Kornatowski, a szefem CBŚ Jarosław Marzec.

Według nieoficjalnych informacji reportera RMF FM Romana Osicy, jedno zawiadomienie złożone w prokuraturze krajowej przez Komendanta Głównego dotyczy właśnie podsłuchiwania dziennikarza.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom
Dalsza część artykułu pod materiałem video: