CBŚ łamało prawo podsłuchując? Prokuratura bada sprawę
Publikacja: Wtorek, 29 lipca (14:43)
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)
Prokuratura w Zielonej Górze bada sprawę domniemanych nieprawidłowości w stosowaniu podsłuchów przez Centralne Biuro Śledcze. Wniosek do prokuratury skierował w tej sprawie komendant główny policji. To wynik kilkumiesięcznej kontroli.
Kontrola dotyczyła okresu, gdy komendantem głównym policji był Konrad Kornatowski, a szefem CBŚ Jarosław Marzec.
Według nieoficjalnych informacji reportera RMF FM Romana Osicy, jedno zawiadomienie złożone w prokuraturze krajowej przez Komendanta Głównego dotyczy właśnie podsłuchiwania dziennikarza.