RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Bytom: Stadion Polonii nie dla kibiców

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Zakaz wstępu kibiców na stadion Polonii Bytom wprowadził wojewoda śląski. To skutek niedawnych zadym na tym stadionie. Ze stadionowymi zadymiarzami ostrzej zamierza też walczyć śląska prokuratura.

Prokurator Apelacyjny zalecił właśnie, aby grupy szalikowców zacząć traktować, jak zorganizowane grupy przestępcze. Wg prokuratury, pseudokibice mają swoje struktury, przywódców i wyraźny podział ról.

Mamy takie sygnały, że te grupy dokonują potem także innych przestępstw, dystrybuują narkotyki. Jest to czysta postać zorganizowanych grup przestępczych - mówi RMF prokurator Leszek Goławski. Za kierowanie grupą przestępczą grozi nawet do 10 lat więzienia.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: