RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Byli esbecy przed sądem w Toruniu

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Siedmiu byłych esbeków stanie przed sądem w Toruniu. Wszyscy są oskarżeni o maltretowanie opozycjonistów w 1985 roku. Funkcjonariusze mieli znęcać się nad czterema podejrzanymi o prowadzenie tajnej drukarni.

Esbecy za wszelką cenę starali się uzyskać informacje dotyczące druku „Toruńskiego Informatora Solidarności” oraz struktur związku.

Do toruńskiego sądu skierowano do tej pory 15 aktów oskarżenia, w których zarzuty dotyczą funkcjonariuszy SB. Na ławie oskarżonych zasiada w sumie ponad 30 dawnych esbeków z Torunia.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: