RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Bydgoszcz: Groźne bakterie w dwóch szpitalach

Publikacja: Piątek, 13 października (20:33) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Groźne zarazki na oddziałach neonatologii i patologii ciąży dwóch szpitali w Bydgoszczy. Wykryto tam bakterie klebsiella pneumoniae, wywołujące zapalenie płuc. Przyjęcia na te oddziały zostały wstrzymane.

Bakterie wykryto u noworodków, ale nie we krwi, co świadczyłoby o ich zarażeniu. Nie mamy do czynienia z epidemią - poinformował Lech Kubera z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Bakterie wykryto w Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Biziela i Szpitalu Miejskim im. Emila Warmińskiego. Kobiety w ciąży i nowo narodzone dzieci z Bydgoszczy i okolic są kierowane do szpitali w Inowrocławiu, Grudziądzu i Toruniu.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: